Strona główna » Narzędzia dla edukatorów

Narzędzia dla edukatorów

Specjaliści NaukaZeSmakiem

 

Kiedy uzyskałam certyfikat edukatorki żywieniowej "Zdrowo Jemy - Zdrowo Rośniemy" zaczęłam intensywnie rozwijać się jako dietetyczka dziecięca.

Prowadziłam warsztaty edukacyjne dla dzieci, ale też zaczęłam pracować z rodzinami małych dzieci i młodzieży.

Każde przygotowanie do zajęć z dziećmi, indywidualnych czy to grupowych zajmowało mi sporo czasu  i energii.

Po za czasem, który poświęcałam np. na merytorykę scenariusza zajęć, plan konsultacji, często przed wyjściem z domu przypominałam sobie, że czegoś mi brakuje.

Najczęściej brakowało mi materiałów przedstawiające grupy produktów,  na temat których miałam prowadzić warsztat czy konsultacje.

O!

 Tylko jedno zdjęcie, dodrukuje i już wychodzę.

Już ubrana w kurtce i butach, próbowałam coś dodrukować w popłochu i wtedy zawsze, ale to zawsze!

Moja drukarka odmawiała posłuszeństwa!

Najczęściej albo kończył się tusz, albo o zgrozo zacinał mi się papier w jakimś bębnie, w ogóle co to za bęben siedzi w tej drukarce – nie wiem.

Czy Twoja drukarka, też odmawia z Tobą współpracy kiedy musisz wydrukować tylko jedno zdjęcie, które jest Ci niezbędne do przeprowadzenia warsztatów?

Korzystałam wtedy  z pomocy – lokalnej drukarni,  wysłałam szybkiego maila do przemiłego Pana Arka i napierałam telefonem, że będę za 5 minut.

Zawsze w takiej sytuacji czułam się  niekomfortowo, bo przecież gość nie wzbogacił się na wydruku mojej piramidy, a tylko zawracałam mu przysłowiową D. za całe 3 zł.

Potem wpadłam na to, że po drukuje sobie piramidy i inne zdjęcia  produktów, tak żeby być przygotowana… do następnego spotkania z małym pajentem.

No, niby fajnie.

Tylko, później się okazało, że te wydruki są mało atrakcyjne- ot, taki tam wydruk z drukarki.

Nic się na nim nie działo.

Dlatego, kiedy pierwszy raz zobaczyłam w gąszczu internetu, jakie cuda tworzy Olga Szudzik, właścicielka marki Lalibaj.pl – pomyślałam, to jest Genialne!

Przecież, to pomoże mi i wielu specjalistom być zawsze przygotowaną do warsztatów i konsultacji, a ponadto uatrakcyjni nasze spotkanie  zaciekawi, zainspiruje i zaktywizuje uczestnika.  

Nie wiele myśląc, napisałam do Olgi wiadomość, czy możemy wspólnie stworzyć zestaw narzędzi do pracy dla specjalistów i do domowej edukacji żywieniowej, którzy z powodzeniem mogą wykorzystać świadomi rodzice.

Olga się zgodziła, za nami kilka miesięcy intensywnej pracy i różnych przygód z nią związanych.

Łącznie, z tym że zaginęło nam prawie 50 zestawów na sortowni firmy kurierskiej.

Ale, zanim ta paczka mi zaginęła…zebrałam swoje doświadczenie zawodowe w całość jako edukatorki żywieniowej, bogatszej o swoje własne wymarzone i wyczekane dziecko…

Zaraz po studiach magisterskich zakwalifikowałam się do pierwszej edycji ogólnopolskiego programu ,,Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy’’ w ramach, którego obyłam roczne szkolenia edukatorki  żywieniowej, potem odbyłam roczny staż  w 10 placówkach, następnie byłam zaangażowana w tworzenie stowarzyszenia, a jak już przeszliśmy przez procedury zakładania stowarzyszenia i zostałam wybrana na liderkę regionu – Mazowsze. Przez pół roku koordynowałam projektem.  Łącznie  w projekt ,,Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy’’ byłam zaangażowana 4 lata.

 

Miałam przyjemność poznać i współpracować z najlepszymi pedagogami, psychologami oraz dietetykami dziecięcymi  w tym kraju, ponieważ program, a następnie stowarzyszenie było stworzone przez Instytut Matki i Dziecka, Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundacje Nutricia.

 

Fundacja Nutricia

 

Następnie pracowałam z rodzinami dzieci i młodzieży w programie profilaktycznym ,,Po-Zdro!’’ fundacji Medicover W ramach, którego w towarzystwie innych specjalistalistów przeprowadziłam 302 konsultacje.  

Certyfikat

Po zdobyciu doświadczenia i wyspecjalizowaniu się dostałam wymarzoną pracę na etacie w  Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej, IŻŻ. Gdzie również prowadziłam rodzinne konsultacje online, a także towarzyszyłam przy realizacji dużych ogólnopolskich kampanii ,, Rodzinna Akcja, Zdrowa Rywalizacja!”

 

Dzięki kartom pracy  #nauka_ze_smakiem, uatrakcyjnisz swoje konsultacje lub zajęcia dla dzieci w domu i placówce.

Gotowe narzędzie do prowadzenia konsultacji i warsztatów na 9 różnych tematów, które opracowałam na bazie swojego dużego doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi oraz przetestowany na dzieciach w wieku od 2, 5 i 8 lat. To, że zestaw będzie podobał się 2-3 latkowi, nie miałam wątpliwości. Mam w domu dwulatkę, która uczestniczy od początku w tworzeniu projektu #nauka_zesmakiem

Ale najbardziej bałam się opinii 5 i 8 latki. To są dzieci, które już dużo widziały i tak łatwo się ich nie zadowoli.

Kiedy dałam zestawy do testów Hani i Tosi, córkom mojego brata, miałam ściśnięty żołądek tak samo jak podczas rozmowy kwalifikacyjnej do Instytutu Żywności i Żywienia…

Ciocia! To jest Ekstra! Ty tego nikomu nie sprzedawaj!

Podczas weekendu wyciągały, bawiły i rozwalały mój zestaw kilkakrotnie.

Byłam wzruszona i pewna, że to ma sens!

Sprawdź jak możesz ułatwić i uatrakcyjnić sobie codzienną pracę jako dietetyk dziecięcy, edukator żywieniowy, terapeuta karmienia,  pedagog i psycholog dziecięcy. Poznaj narzędzia, które opracowałam wspólnie z Olgą Szudzik, właścicielką marki Lalibaj.


Cofnij
Copyright 2024 Nauka ze smakiem, Wszelkie prawa do zdjęć i opisów zastrzeżone. Powered: GaleoGrupa.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu