Strona główna » Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej

Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej

 

Czym jest Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia?

Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej to najpopularniejszą grafiką, przedstawiająca prawidłowe nawyki żywieniowe. Jest najprostszą i najogólniejszą formą przedstawienia kompleksowej idei żywienia, w związku z czym z łatwością trafia do głów dzieci i młodzieży. 

 

Piramida to graficzny opis odpowiednich proporcji grup produktów spożywczych niezbędnych w codziennej diecie. Im bardziej zbliżamy się ku górze piramidy, tym nasi pacjenci powinni rzadziej spożywać produkty z danej grupy.

 

Piramida to przedmiot edukacyjny skierowany do osób zdrowych, w celu zachowania ich dobrego stanu zdrowia. Jeżeli pacjent cierpi na jakiekolwiek choroby zadaniem specjalisty dietetyki jest przy współpracy z pacjentem skomponowanie jego własnej indywidualnej piramidy zdrowego żywienia i jego stylu życia. 

 

Co aktualnie znajduje się w aktualnej Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży opublikowanej  w 2019 roku

 
1. Aktywność fizyczna jako podstawa zdrowego stylu życia
*nieodłączne elementy zdrowego stylu życia: woda, sen i ograniczenie elektroniki.
2. Owoce i warzywa
4. Produkty zbożowe 
5. Mleko i jego przetwory
6 produkty wysokobiałkowe takie jak: mięso, jaja, ryby, nasiona roślin strączkowych
7. Tłuszcze 


 

Zadaniem dietetyka jest dokładnie przeanalizowanie  poszczególne grupy produktów z pacjentem oraz ułatwić realizację zaleceń.

Aby zalecenia były atrakcyjne, przejrzyste i  zachęcały do ich realizacji powstały produkty fizyczne do profesjonalnej edukacji żywieniowej #nauka_ze_smakiem.
 

Jednym z takich produktów jest karta pracy dla dietetyka i edukatora żywieniowego przedstawiająca Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży. 

 

Większy format ( A3) oraz cały zestaw elementów przedstawiających zdrowy styl życia może uatrakcyjnić Twoje konsultacje dietetyczne lub warsztaty. 


Najczęściej wymieniane korzyści z posiadania produktów #nauka_ze_smakiem, które podkreślają  dietetyczki i edukatorki żywieniowe:
 

...zyskałam dodatkowy czas na przygotowanie się do pracy z pacjentem
 

...mam atrakcyjny i profesjonalny wizerunek podczas konsultacji i warsztatów
 

...dzieci są zaangażowane  w gabinecie i na warsztatach

 Cofnij
Copyright 2023 Nauka ze smakiem, Wszelkie prawa do zdjęć i opisów zastrzeżone. Powered: GaleoGrupa.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu