Strona główna » Poznajmy się!

Poznajmy się!

 
 


 

ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY

 

Od tego się wszystko zaczęło...

Po uzyskaniu dyplomu magistra dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu dołączyłam do pierwszej edycji programu ,, Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy’’

 

Program został stworzony przez: 

Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Instytut Matki i Dziecka, Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, Fundację Nutricia oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. 

 

Przez pierwszy rok w programie uczyłam się od najlepszych:  

 • komunikacji i animacji zajęć z dorosłymi,
 • żywienia kobiet w ciąży i dzieci do 6 roku życia,
 • animacji zajęć z małymi dziećmi,
 • prowadzenia mikrobiznesu.

 

Przez kolejny rok odbyłam staż zawodowy w  10 placówkach  ( żłobki i przedszkola), gdzie analizowałam jadłospisy dekadowe, szkoliłam  personel oraz organizowałam warsztaty dla dzieci i rodziców. Każda placówka przechodziła półroczny  wystandaryzowany przez parterów  program edukacyjny w ramach którego zadaniem placówki, było wprowadzić realne zmiany w organizacji żywienia  i poprawie jakości podawanych posiłków dzieciom.

 

W kolejnym roku wspólnie z edukatorkami opracowałyśmy i wydałyśmy poradnik dla przedszkoli z jadłospsiami dekadowymi w różnych stawkach żywieniowych.

 

W ramach programu  uczyłam się przedsiębiorczości prowadząc startUP w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości o tej samej nazwie: nauka ze smakiem.

 

Mój ówczesny startUP to:

 • warsztaty edukacyjno-kulinarne dla dzieci w placówkach,
 • organizacja pikników  promujących zdrowie, 
 • specjalistyczne szkolenia z bilansowania jadłospisów dla intendentów i dietetyków pracujących w placówkach,
 • programy well-being w korporacjach
 • indywidualna praktyka w gabinetach dietetycznych w Warszawie i okolicach ( w Markach, Sochaczewie, Garwolinie i Łomiankach). 
 

To był, bardzo intensywny czas na mojej ścieżce zawodowej,  a zanim wprowadzono elektroniczne rozliczenia z Urzędem Skarbowym rocznie rozliczałam około 20 PITów. których upilnowanie było nie lada wyzwaniem.

 

Po zakończeniu kilku edycji programu, wspólnie z edukatorami żywieniowymi zarejestrowaliśmy stowarzyszenie o tej samej nazwie, którego prezeską była Nina Wojtyra. 

 

Miałam zaszczyt pełnić funkcję liderki regionu mazowieckiego oraz przez 6 miesięcy  pracowałam na rzecz stowarzyszenia.
Łącznie w program ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY byłam zaangażowana  4 lata.

 

 

,,ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY’’ był absolutnie jedynym takim projektem w Polsce, który skupił 170 dietetyków, którzy mieli zapał i  misje poprawić jakość żywienia w Żłobkach i Przedszkolach. Jestem absolutnie dumna z tego, że miałam przyjemność  być jego częścią, a mimo to że formalnie się skończył. Edukatorzy żywieniowi  stworzyli silną społeczność w realu: dzwonią do siebie, prowadzą razem biznesy, podsyłają sobie zlecenia, część z nich stworzyła przyjaźnie na lata.


 

W latach 2017-2019 dołączyłam do  interdyscyplinarnego zespołu specjalistów Fundacji Medicover w Ogólnopolskim  Programie Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych ,,PoZdro!’’. W ramach, którego wspierałam rodziny z nadwagą i otyłością dziecięcą, a w ramach współpracy odbyłam 302 konsultacje. 

 

W  latach 2018-2019  dołączyłam do grona specjalistów Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ / obecnie działającym przy PZH. Na co dzień pracowałam jako dietetyk konsultujący w Centrum Dietetycznym Online, ale byłam również zaangażowana w inne działania i kampanie edukacyjne. 

 

28.12.2019 roku rozpoczęłam najważniejszy projekt w moim życiu, zostałam Mamą :

 

03.06.2021 skorzystałam z dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej i wypuściłam na rynek produkty #nauka_ze_smakiem, których przez wiele lat brakowało mi w mojej codziennej pracy jako specjlalistki dietetyki oraz edukatorki żywieniowej. .https://naukazesmakiem.pl/narzedzia-dla-edukatorow-pm-4.html 

 

Chciałabym, aby to miejsce było miejscem dla takich kobiet Ja:

 • które edukują żywieniowo 
 • lubią pracować na własnych zasadach
 • kochają swoją rodzinę i nieustannie próbują pogodzić dwie trudne role: bycia edukatorką żywieniową i mamą
 

 


 

Cofnij
Copyright 2022 Nauka ze smakiem, Wszelkie prawa do zdjęć i opisów zastrzeżone. Powered: GaleoGrupa.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu